Bu kaydın yasal hükümlere uygun olmadığını düşünüyorsanız lütfen sayfa sonundaki Hata Bildir bağlantısını takip ederek bildirimde bulununuz. Kayıtlar ilgili üniversite yöneticileri tarafından eklenmektedir. Nadiren de olsa kayıtlarla ilgili hatalar oluşabilmektedir. MİTOS internet üzerindeki herhangi bir ödev sitesi değildir!

Dünyada ve GAP Bölgesinde Antepfıstığı (Pistacia vera L.) Üretimi, Yetiştirme ve İşleme Yöntemlerinin Karşılaştırılması

Oluşturulma Tarihi: 1999

Niteleme Bilgileri

Tür: Konferans Metni yada Çalıştay

Alt Tür: Bildiri

Yayınlanma Durumu: Yayınlanmış

Dosya Biçimi: PDF

Dil: Türkçe

Konu(lar): Tarım (Genel),

Revizyon: 1

Yazar(lar): ACAR, Izzet (Yazar),

Emeği Geçen(ler):


Yayınlayan: Antepfıstığı Araştırma Enstitüsü Yayın Adı: GAP 1. Tarım Kongresi Yayın Yeri: Şanlıurfa Yayın Tarihi: 1999 Sayı: 1 Cilt: 1 Yayınlandığı Sayfalar: 19-28


Dosya:
file show file
Görüntüle
download file
Kaydet

Anahtar Kelimeler Antepfıstığı, GAP
Özet Antepfıstığı, özel iklim istekleri nedeniyle dünyada belirli bazı ülkelerdeyetiştirilebilmektedir. Dünya antepfıstığı yetiştiriciliğinde sırasıyla İran, A.B.D.,Türkiye ve Suriye, lider konumdadır. İran ve A.B.D.' de yetiştiricilik ve derimsonrası işleme teknikleri, öteki ülkelerden farklılık göstermektedir. Modernyetiştirme ve işleme tekniği yalnızca A.B.D.’de uygulanmaktadır.Ülkemizde antepfıstığı Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yoğunlaşmıştır. Bubölgenin GAP proje kapsamında sulanmasıyla gerek yeni kurulan bahçelerdegerekse eski bahçelerde önemli değişikliklerin olması beklenmektedir.Bu bildiride, ülkemizde ve öteki ülkelerin antepfıstığı üretim miktarları,yetiştirme, derim ve derim sonrası işleme teknikleri karşılaştırılmaktadır.
İçindekiler
Açıklamalar
Haklar 'Telif hakkı sorunu yoktur'
Notlar GAP 1. Tarım Kongresi, 26-28 Mayıs 1999, Şanlıurfa

KaynakçaKitap


Atıf Yapanlar

Gözat Sayfasına Dön

 

Sosyal Medya ve Araçlar

İstatistikler

 • Kayıt
  • Bu ay: 0
  • Toplam: 916
 • Online
  • Ziyaretçi: 0
  • Üye:
  • Toplam: 0

Detaylı İstatistikler