Bu kaydın yasal hükümlere uygun olmadığını düşünüyorsanız lütfen sayfa sonundaki Hata Bildir bağlantısını takip ederek bildirimde bulununuz. Kayıtlar ilgili üniversite yöneticileri tarafından eklenmektedir. Nadiren de olsa kayıtlarla ilgili hatalar oluşabilmektedir. MİTOS internet üzerindeki herhangi bir ödev sitesi değildir!

Entegre Balık-Deniz Yosunu Yetiştiriciliğine Bir Bakış

Diğer Başlık: A review of integrated finfish-seaweed farming

Oluşturulma Tarihi: 1999

Niteleme Bilgileri

Tür: Makale

Yayınlanma Durumu: Yayınlanmış

Dosya Biçimi: PDF

Dil: Türkçe

Konu(lar): Tarım (Genel),

Revizyon: 1

Yazar(lar): YABANLI, Murat (Yazar),

Emeği Geçen(ler):


Yayınlayan: Bornova Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitüsü Yayın Adı: Journal of FisheriesSciences.com Yayın Tarihi: 1999 Sayı: 2 Cilt: 3 Yayınlandığı Sayfalar: 100-107


Dosya:
file show file
Görüntüle
download file
Kaydet

Anahtar Kelimeler Entegre akuakültür, deniz yosunu, nutrient alımı
Integrated aquaculture, seaweed, nutrient uptake
Özet Ülkemizin deniz ve tatlı sularında su ürünleri yetiştiriciliği genellikle monokültür sistemlerşeklinde yürütülmektedir. Balık yetiştiriciliği, alıcı ortam olan su ve sedimentte bir takımolumsuz etkilere neden olmaktadır. Bu negatif etkilerin başında gelen nutrient zenginleşmesininönlenmesinde, balık yetiştiriciliği ile ekonomik değere sahip olan ve biyofiltre vazifesi görendeniz yosunu entegre yetiştiriciliğinin yapılması çevre ile dost sürdürülebilir bir akuakültüriçin önem taşımaktadır.
Aquaculture in our country’s sea and fresh waters is generally carried out in monoculturalsystems. Fish farming has some negative effects on the water and the sediment which are thereceiver environment. In the prevention of nutrient enrichment which is one of the leadingproblems, the integrated farming of fish and seaweed which is economically valuable and actsas biofilter has great importance for environment friendly and sustainable aquaculture.
İçindekiler
Açıklamalar
Haklar telif hakkı sorunu yoktur
Notlar
ASFA, FSTA, Academic Search Complete, Oceanic Abstract, Fish & Fisheries Worldwide, Chemical Abstrac

Kaynakça


Atıf Yapanlar

Gözat Sayfasına Dön

 

Sosyal Medya ve Araçlar

İstatistikler

 • Kayıt
  • Bu ay: 0
  • Toplam: 916
 • Online
  • Ziyaretçi: 0
  • Üye:
  • Toplam: 0

Detaylı İstatistikler